Celý život jsem byla ošklivé a tlusté káčátko. Všichni mi to pořád jen připomínali, ale už nikdo mi nepomohl s tím něco dělat. Bylo období, kdy jsem střídala jednu dietu za druhou, drasticky jsem omezovala příjem a cvičila jsem víc, než bylo zdravé. Shozené kila se však vždy po čase vrátili. Prvně v životě se mi podařilo zhubnout 16 kilo až když jsem se přestěhovala na pláž do Mexika. Začala jsem jíst zdravě a stresy pustila z hlavy. Najednou to šlo samo a vydrželo mi to několik let.

 

Zuzana
Zuzana
Zuzana

 

Po pěti letech jsem se vrátila do České republiky, bohužel i s onkologickým onemocněním. Léčba trvala téměř dva roky a během této doby mi váha lítala nahoru dolu po desítkách kilo. Léčba si vyžádala také následky v podobě celiakie, intolerance na mléko, nadváhy a zpomalení bazálního metabolismu. A já jsem postupně opět začala sklouzávat ke starému stylu - jedla jsem příliš málo a cvičila extrémně hodně. Na moje překvapení, vůbec to nepomáhalo, právě naopak. Byla jsem oplácaná, ale nutričně podvyživená a psychicky zdeptaná. Věděla jsem, že takto nechci pokračovat dál a jednoho dne jsem si řekla DOST!

Zahodila jsem všechny časopisy, přestala jsem číst diskuze a babské rady z internetu a spoléhat se ověřené rady a doporučené koktejly z fitnesscentra. Přetočila jsem list a začala od nuly. Prvním krokem bylo absolvování rekvalifikačního kurzu Poradce pro výživu. V mnohém mi otevřel oči, zároveň jsem si uvědomila, že tohle je jen špička ledovce. Věděla jsem, že pokud chci vypadat dobře a chci se ve svém těle cítit dobře, a to následně přenést i n a své klienty, budu muset změnit celoživotní vzorce chování a vztah k jídlu. To nejdůležitější však je vztah k sobě samé. A tak následoval další kurz Life style kouče.

Koučování je pro mě velmi osobní a citlivá cesta do lidské psychiky, kdy se pečlivou prací s klientem spojí tělo a hlava v jeden celek a v tom okamžiku se právě začíná dít ten zázrak :-) Proto jsem vytvořila program Jezte chytře, kde jídlo není nepřítel, ale náš spojenec k spokojenému životu. Kontroly v poradně neslouží jen k vážení, měření a kontrole výsledků. Pomoci koučovacích technik se svými klienty hledáme příčiny, odstraňujeme různé bloky, které si ve stravování vytvořili a špatné návyky nahrazujeme těmi zdravějšími.

Jako výživový poradce jsem absolvovala také kurzy Odkyselení a detoxikace organismu, Jídelníčky podle nutriční typologie, Výživa dětí, těhotných a kojících žen a Fitness jídelníčky a vše se poctivě snažím používat ve své praxi. Protože věřím, že naše tělo je silně propojeno s naší myslí, navštěvuji školu psychosomotaiky. Či chcete, nebo ne, vše co se nám děje navenek, souvisí s tím, se se odehrává uvnitř. My sami si to často neuvědomujeme, a proto tohle všechno budeme rozkrývat společně v rámci našich sezení.

 

Certifikát
Certifikát
Certifikát

 

V závěru k vám budu upřímná. Moje těl pořád nepřipomíná ideál krásy, který jsem si kdysi dávno vysnila. Pořád je na čem pracovat. Naštěstí jsem už pochopila, že vyrovnaná psychika a sebeláska jsou mnohem důležitější. Každý den pro sebe dělám to nejlepším co umím. Jím chytře, vzdělávám se, dělám sporty, které mě baví, mám práci, která mě vnitřně naplňuje a cítím, že i moje tělo se začíná postupně uzdravovat. A až mi uvěří a přestane se bát dalších změn, zbaví se i těch posledních “záchranných kilo”, které si drží v rezervě na horší časy. A já mu teď dopřávám čas a netlačím na něj. Zkuste to taky!